Logo roeivereniging weesp

ROEIVERENIGING WEESP

Sportief op het mooiste roeiwater van Nederland!

Van klankkast naar kantine

Geplaatst op 13-08-2026  -  Categorie: Overig  -  Auteur: Ilse Ganzeboom

2026-08-akoestiek-in-beeld“Wat bedoel je, ik heb nergens last van.”

“Als het geluid me te veel wordt, dan ga ik gewoon eerder weg.”

Zo verschillend waren de reacties op onze vraag: hoe ervaar jij de akoestiek in de kantine? Waar de ene roeier dacht waar gáát dit over?, wist de ander precies wat we bedoelden.

Een kantine vol geluid
Vooral in de weekenden verandert onze kantine soms in een heuse klankkast. Hoe meer mensen, hoe hoger het geluidsniveau en hoe lastiger het wordt om elkaar te verstaan. En dat gaat uiteindelijk ten koste van het contact en het goede gesprek. Omdat het onderwerp ons niet losliet, besloten we te kijken of we er zelf iets aan konden doen.

We wonnen advies in bij Derk-Jan, maakten een verbeterplan en legden dat voor aan het bestuur. Daar was gelukkig alle ruimte voor onze ideeën. Samen met Gerard gingen we vervolgens op zoek naar een oplossing die niet alleen effectief, maar ook mooi, duurzaam én brandveilig zou zijn.

Van PET-fles naar plafond
Een belangrijke oplossing bleek het aanbrengen van verticale lamellen aan het plafond. Die breken en absorberen de geluidsgolven en zorgen zo voor een prettigere akoestiek.

We bekeken allerlei mogelijkheden. Er kwamen producten uit China en Oost-Europa voorbij, maar uiteindelijk hoefden we het helemaal niet zo ver te zoeken. We kozen voor een oer-Nederlands product: ontworpen en geproduceerd in Barneveld en gemaakt van PET-vilt.

Dat wordt gemaakt van gerecycled PET uit water- en frisdrankflessen en is 100% recyclebaar. Arthur keek vanuit zijn deskundigheid mee naar de brandveiligheid. Zo kwamen we uit bij een oplossing die niet alleen goed klinkt, maar ook goed voelt.2026-08-v-l-n-r-gerard-jan-rinco-cock-ilse-ellen

En toen moesten ze nog omhoog…
Eenmaal besteld en geleverd, restte nog één belangrijke vraag: wie gaat al die panelen eigenlijk in elkaar zetten en ophangen? Daar kwam een deel van onze onvolprezen onderhoudsploeg in beeld: Cock, Gerard, Jan en Rinco.

Drie woensdagochtenden lang hebben zij zich letterlijk in het zweet gewerkt. Het in elkaar zetten van de panelen was niet eens zo lastig. Maar het precies bepalen, uitmeten en aftekenen van alle bevestigingspunten bleek monnikenwerk.

Met geduld, flexibiliteit en hier en daar een creatieve oplossing, hangen de panelen inmiddels op hun plek. Heren: enorm bedankt voor jullie inzet en voor het mooie resultaat! Jullie hebben er heel wat zorg en aandacht in gestoken en dat is absoluut te zien én te horen.

Hoor jij het verschil?
Dank natuurlijk ook aan het bestuur en onze adviseurs. En nu zijn we vooral benieuwd naar jullie reacties. Hoor jij ook het verschil? Kun je elkaar weer wat makkelijker verstaan? Of dacht je eigenlijk altijd al: waar hebben ze het over?

Laat het ons weten! Ellen en Ilse



Plaats een reactie op dit nieuwsbericht:

Inloggen om een reactie te plaatsen.


Er zijn nog geen reacties geplaatst

 

 

Pagina laatst bijgewerkt op 14 augustus 2018

Logo roeivereniging weesp wit ROEIVERENIGING WEESP

Utrechtseweg 17, 1381 GR Weesp
Tel. 0294 - 419 862, info@rvweesp.nl
  /roeivereniging.weesp

Boothuis